Planszówki, w jakich będziecie walczyć z wiecznym wrogiem – brakiem jedzenia

Wpadniemy dziś do państwa Franków, którzy ledwie co przestali borykać się z okrutną zarazą, jaka zgarnęła solidne żniwo wśród ludności, by później polecieć do kraju Kwitnącej Wiśni, gdzie w ogrodach cesarskich mieszka niesamowicie głodna panda.

Na koniec rozbijemy się na bezludnej wyspie.

George Sand
Author: Fotografien: A. Klich, R. Schweier, J. Rillich

Czytająca kobieta
Author: Mauricio Apablaza

Agricola gra planszowa, jaka na pierwszy rzut oka wydaje się być banalną zabawą, w której chodzi jedynie o powiększanie liczebności osób w naszej rodzinie jest przy dalszym poznaniu pełną emocji rozgrywką strategiczną. Laureatka 10 prestiżowych tytułów przeniesie nas do roku 1670, dosłownie kilka lat minęło od ostatnich ofiar dżumy na terenie Francji. Królestwo wraca do życia, najwyższa pora wskrzesić dawne piękno kraju Franków. Każdy z graczy zatroszczy się o jedną rodzinę, jakiej pomoże przeżyć trudne czasy wszędobylskiej nędzy i głodu. Gra wymaga od uczestnika prognozowania kolejnych ruchów. Choć nikt nie przegra odpadając z gry to zgromadzenie punktów nie jest takie proste, ponieważ członków powiększającej się rodziny trzeba wyżywić.

Kompletnie inaczej jest w Kraju Kwitnącej Wiśni, gdzie panuje dostatek – przynajmniej w pałacu cesarza. Władca Japoni dostał od chińskiego monarchy nadzwyczajny prezent, aby uczcić pozytywnie zakończoną długotrwałą serię sporów. Tak, tym podarkiem jest uroczy miś panda – bohater gry takenoko.

Jeżeli szukasz odpowiedzi na męczące Cię pytania wiążące się z tą kwestią, to kliknij tu i zobacz - na pewno Cię to zaciekawi.

Władca rzecz jasna nie ma czasu, by troszczyć się o małą pandę, z tego powodu opiekę nad nią powierza swoim sługom – czyli uczestnikom rozgrywki. Waszym zadaniem jest uprawa pędów bambusa, jaki wyrasta w trzech różnych kolorach w ogrodach cesarskich. Ten z graczy który zgromadzi najwięcej punktów wygrywa. Gra nie należy do skomplikowanych, ale daje mnóstwo frajdy, dlatego dedykowana jest rodzinom.

Robinson Crusoe gra, ta przenosi nas z malowniczych ogrodów na brzeg bezludnej wyspy. Gracze tak jak książkowy bohater budzą się na wyspie gdzieś po środku oceanu Spokojnego obok rozbitego statku. Waszym zadaniem jest przeżycie. Pierwsze co musicie zrobić to rozpalić ognisko, aby wezwać pomoc, później trzeba już tylko walczyć o życie.

Jeżeli musisz zgłębić omawianą tematykę bardziej, wejdź na ten link, ponieważ znajdziesz więcej porad w witrynie (https://ocelio.pl/maki-bezglutenowe), którą Ci sugerujemy.

Musicie współpracować, żeby przetrwać.

Rozgrywka dostarcza wiele radości, gdyż stawia przed graczami co raz to trudniejsze wyzwania.

Każda gra porusza identyczny problem, który od zarania utrudniał człowiekowi żywot, żeby przetrwać, żyć i się rozwijać trzeba zorganizować sobie coś do jedzenia. Każda ukazuje ten problem w inny sposób, lecz przy każdej spędzić miłe chwile z rodziną albo znajomymi.