Dynamiczny postęp technologii – gry na komputer jako sposób na rozrywkę

Żyjemy w okresie, w którym obecny jest szybki postęp technologii. Niemal każdego dnia słyszymy nowości technologiczne, których głównym przeznaczeniem jest ulepszenie nam życia. Najbardziej znanym przedmiotem, który śmiało można mianować towarzyszem naszego życia jest notebook. To dzięki temu przedmiotowi mamy prosty dostęp do najnowszych informacji, zabawy czy też relaksu. Jest on nie tylko bazowym urządzeniem wykorzystywanym w pracy, pozwala zapisywanie wielu informacji,fotografii, ale też są tzw. umilaczem wolnego czasu. Laptop zapewnia nam szybką zabawę, która dedykowana jest nie tylko dzieciom, ale i dorosłym.

gracz
Author: dfactory
Jednym ze metod spędzania wolnego czasu jaki oferują nam komputery są gry komputerowe, które nie tylko zabijają wolny czas, ale też uczą. Wystarczy kupić odpowiednią grę. Do najpopularniejszych należy call of duty. Głównym producentem gry jest amerykańskie przedsiębiorstwo Activision. Call of duty to seria gier komputerowych poruszających tematykę wojenną. Początkowo akcja skoncentrowana była na tematyce II Wojny Światowej, nowsze wersje osadzone są we współczesnej rzeczywistości.

Cykl gier charakteryzuje się tym, iż nikt nie walczy sam, ale pracuje z komputerowym sprzymierzeńcem. Gra więc uczy pracy w zespole, skonstruowana jest z konkretnych epizodów, a gracze pokonują konkretne misje. Operacje są rozmaite, do tego stopnia, iż ciężko przewidzieć, w której chwili będziemy musieli rzucić się w szalony pościg za wrogiem. Należy dodać, iż w grze wsytępuje popularny amerykański aktor Kevin Spacey, co na pewno jest jej dużym atutem.

Gra została pozytywnie przyjęta przez graczy, a efekty wizualne jakie prezentuje są wysokiej jakości. Do serii Call of duty należy także call of duty: black ops iii, która została stworzona przez amerykańskie wytwórstwo Treyarch i jest ona przystosowana do gry na platformy PC czy różne wydania Playstation. Fabuła gry osadzona jest w przyszłości, a dokładnie w 2065 roku, stanowi kontynuację poprzedniej wersji Call of duty Black ops II.

joystick
Source: http://www.morguefile.com/
Kolejną znaną grą komputerową jest trine 3: the artifacts of power. Została ona opracowana przez studio Frozenbyte, jest określana jako platformówka fantasy. Fabuła osadzona jest w baśniowej krainie fantasy, a gracze mają za cel pokonanie kilku etapów gry, w czym pomagają im trzej bohaterowie, którzy dysponują rozmaitymi umiejętnościami.

Ta wskazówka ze strony przypadnie Ci do gustu, ponieważ też traktuje o poruszanym w powyższym materiale dylemacie. Co równie istotne, robi to w ciekawy sposób.

Efekty wizualne zostały wykonane na bardzo dobrym poziomie, gra gwarantuje wiele rozgrywek pełnych emocji, gracze muszą również do rozwiązywania zagadek logicznych. Widzimy zatem, że gra zapewnia nie tylko emocje, ale i rozwój intelektualny gracza.