Potrzebujesz mocnych doznań? Zagraj w Need for speed!

Każdy pasjonat wirtualnego świata ma swój ulubiony rodzaj gier komputerowych. Jedni uwielbiają bijatyki, drudzy najlepiej relaksują się przy platformówkach, inni natomiast wybierają gry symulujące rozgrywki sportowe, mecze czy wyścigi samochodowe.

przykładowy kalendarz ze zdjęciami krajobrazów
Author: Richard Masoner / Cyclelicious

Wszystkie ze wspomnianych gatunków gier posiadają tytuły flagowe, czyli takie, które są rozpoznawalne na całym świecie i które bez najmniejszego problemu opisze nawet największy komputerowy laik -

Wśród gier, których motywem przewodnim są rajdy samochodowe, niezwykły sukces komercyjny stał się udziałem serii Need for Speed. Tytuł, który rozpoczął wspomnianą serię trafił na rynek ponad dwie dekady temu, w 1994 roku. Gra nosząca nazwę "Road & Track Presents: The Need for Speed" wzbudziła zachwyt użytkowników, co skłoniło firmę Electronic Arts do podjęcia pracy nad jej kontynuacją. Od tej chwili miłośnicy wirtualnego "palenia opon" mogli zgromadzić kolekcję liczącą aż dziewiętnaście gier.

Gdy zaciekawi Cię ten temat, obejrzyj ponadto inne nasze portale, które przedstawiają to zagadnienie - na pewno także Cię zafascynują.

Pomiędzy nimi było wiele udanych pozycji, ale w sercach graczy zapisały się przede wszystkim: Need for Speed: Carbon: Own the City, Need for Speed: Prostreet, Need for Speed: Most Wanted 2.
gra
Author: Berliner.Gazette
W marcu tego roku wyszła gra Need for Speed 2016, która stanowiła swoiste zwieńczenie całego cyklu - need for speed.

Jej twórcy skoncentrowali się na rozwiązaniach, które najlepiej sprawdzały się w pozostałych tytułach Need for Speed, czyli niebanalny scenariusz, staranną oprawę graficzną oraz przeróżne możliwości w zakresie tuningu samochodów. To wszystko sprawia, że najświeższe wydanie Need for Speed na pewno zachwyci wszystkich miłośników tego typu gier.