Gry komputerowe to nie samo zło

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/klub-heaven.pl/includes/menu.inc).
Toja latorośl uwielbia komputerowe gry? To wspaniale. Granie nie jedynie nie oszałamia, lecz doskonale rozwija mózg.


Gry komputerowe to nie wyłącznie zło. Przeciwnie, mają pozytywny wpływ na inteligencję jak też zdolności dzieciaków, co udowadnia coraz to sporzej badań.




rap


Gry nie tylko kształtują spostrzegawczość, nauczają myślenia przestrzennego i strategicznego, ale też oddziałują na rozwój mózgu, powodując, że mały gracz umie wykonywać kilka zadań jednocześnie. Do chwili obecnej rodzice byli najczęściej straszeni. Kupcie potomkowi PlayStation, a za chwilę będziecie mieli drażliwego nerwicowca, dajcie mu dostęp do komputera z grami, wyrośnie wam szaleniec. Nic dziwnego, że z lękiem spoglądamy na to, jak nasze kilkuletnie już dzieciaki rozpoczynają grać w Wiejskie Życie albo w strzelanki.


regały w sklepie
Author: Forgemind ArchiMedia
Source: http://www.flickr.com


randki
Author: Tomasz Ośmiałowski
Source: http://www.flickr.com


Szczęściem obecnie okazuje się, iż to nie do końca prawdziwość. Gry przeglądarkowe mają pozytywny wpływ na bystrość i zdolności maluchów, czego dowodzi coraz to sporzej badań. Pewnym z najprędzej obserwowanych skutków grania jest poprawienie wyobraźni przestrzennej oraz synchronizacji ruchowo-wzrokowej, innymi słowy zdolności mózgu do bezzwłocznego refleksu. U graczy doskonale rozwija się też fantazja a także zdolność do niebanalnego myślenia.




wygląda więc na to, iż w czasie grania mózg nie tylko się nie rozleniwia, jak dotychczas zwykliśmy sądzić, lecz przeciwnie - gry przeglądarkowe to dla mózgu coś jak turbodoładowanie, sprawiające, że mózg wskakuje na szybsze obroty.

Czy odnosisz wrażenie, że napisany przez nas tekst jest niebanalny? Jeżeli tak, to dodatkowo zobacz także zamieszczony tutaj (https://www.equiversum.pl/pl/c/Baty-i-palcaty/32) pokrewny artykuł.

Niektórzy naukowcy są nawet przekonani, że nieustanny kontakt z nowiuteńkimi technologiami gwałtownie intensyfikuje możliwości przetwarzania danych przez mózg.